Блог

Ефективне планування: що писати в блокноті, щоб легко організовувати справи, підкорювати хвилі дедлайнів, досягати поставлених цілей та отримувати від цього всього насолоду
calendar01.03.2023
comments0
authorstickers-manager
shared

«Як вести блокнот?»


Це питання, яке найчастіше забивають в пошук Google ті, хто тільки на початку шляху до самоорганізації з допомогою ручки та нотатника. Тому у сьогоднішній статті я зібрала головні лайфхаки, поради та мотиваційні настанови. 

Планер — це та річ, яка буде з тобою практично повсюди. Це своєрідна палочка-виручалочка, яка знає, коли та де запланована зустріч з клієнтом, на яку годину заняття з англійської, коли треба привітати друзів із річницею і ще багато важливих для тебе дрібниць.

Але що робити, коли не знаєш, як заповнити нотатник на місяць, не те що на рік? Не переймайся, є люди, які майстерно володіють цією навичкою і готові ділитися знаннями. 

Отже, тримай чек-лист від Ванільки, що варто зробити початківцю: 

  • підписатися на тематичні канали Youtube: відеоінструкції надзвичайно допомагають на перших порах (відразу нагадую про «Щоденник Ванільки» на ютуб — тут буде багато корисних та душевних відео, тож долучайся);
  • створити дошку в Pinterest для мотивації: зберігай оформлення, які сподобались, повторюй їх та не бійся виходити за рамки;
  • знайти в соцмережах сторінки адептів BuJo — це ще одне невичерпне джерело натхнення.

Пам'ятай: «Страшно тільки на початку». 


Про що писати у блокноті?


Існує єдине неухильне правило: у своєму блокнотику ти можеш записувати все, що заманеться: від справ тисячного рівня важливості до улюблених мотиваційних цитаток. 

Однак, існує небезпека, що доведеться по кілька разів перегортувати сторінки, щоби знайти потрібну нотатку. На такий випадок маю класні ідеї організації планера, які допоможуть побороти хаос.


Добре обдумай, що саме записуватимеш у блокнотику, склади список тем.


Наприклад: для тебе важливо стежити за фінансами, контролювати втілення мрій та відстежувати прочитане. Тому кілька сторінок ти виділиш під фінансовий трекер, інший розворот відповідатиме за трекер читання, а також тобі буде потрібен простір для карти бажань. Важливо зрозуміти скільки приблизно займатимуть записи в тій чи іншій сфері, щоб відвести кожному розділу достатньо місця. 

Так, розділивши планувальник на категорії та влаштувавши зручну для себе навігацію, ти точно не загубишся в записах. 

Лайфхак: полегшити все це діло допоможуть стікери. Обирай наліпки-асоціації для кожного розвороту, щоб гортаючи блокнотик, візуально запам'ятовувати де що знаходиться.

До речі, у нас на сайті є окремий розділ крафтових стікерів для планування: це і маленькі іконки, і наклейки з популярними надписами: є українською та англійською мовами та багато іншого. 

Наліпочки значно спрощують оформлення та дуже допомагають початківцям: з ними відразу виходить естетичний розворот і не втрачається мотивація.


Придумай власну систему ведення блокнотика або адаптуй існуючу під себе. 


Найпопулярніший на даний час метод планування — BuJo (Bullet Journal). Це готовий збірник правил та порад від вебдизайнера Райдера Керрола. 

Це своєрідна інструкція, дотримуючись якої, легко знайти баланс між індивідуальним творчим підходом та ефективною організацією простору у твоєму планувальнику.

Головне — пам'ятати, що BuJo не є збірником законів і ніхто тебе не засудить, якщо деякі рекомендації тобі не сподобаються. 

Гуру йоги кажуть: «Слухай своє тіло і роби кожну вправу в міру своїх можливостей», а я, як гуру планування кажу: «Слухай свої внутрішні відчуття та застосовуй ті поради, які близькі серцю».

У мене в блозі є детальна стаття, де я знайомлю з Bullet Journal. Читай та переймай корисні поради.


Як вести планер, щоб не вигорати?


Навіть найулюбленіше заняття може легко набриднути. Зібрала для тебе кілька порад, які допоможуть зберегти жагу до планування.

  1. Не змушуй себе. От, якщо відчуваєш, що сьогодні на всі 100% «не планувальний» день — дозволь собі полінуватися і перенеси сеанс планування на завтра-післязавтра.
  2. Поєднуй приємне з приємним. Погодься, що кавуся й улюблений десерт гарно смакують поодинці, але разом — це ж просто феєрверк. Наприклад, можеш планувати під улюблену музику. Або ж сісти за заповнення блокнотика на фоні класного фільму. Єдине, раджу обирати легкі кінострічки, які не відволікатимуть, але водночас зададуть потрібний настрій та атмосферу.
  3. Перетвори ведення блокнотика у гру — додай трохи творчості до рутинного планування. Стікери тобі в поміч.
  4. Долучайся до ком'юніті. Люди, з якими можна обговорити, порадитись і навіть посміятись над тематичними мемами — на вагу золота. Отож, шукай тих, хто говорить на мові BuJo. До речі, це одна із причин, по якій я створила власний телеграм-канал та активно веду соцмережі Ванільки. Не тільки, щоб продавати стікери, а й отримувати необхідну мотивацію та спілкування.

Сподіваюсь, мої поради стануть тобі у пригоді, квіточко. 


Поділитися у соц мережах

Залишити коментар

Коментарі (0)
Поділитися у соц мережах