Блог

Як вести трекер звичок в блокноті, щоб не закинути?
calendar20.03.2023
comments0
authorstickers-manager
shared

Як це — щодня виконувати обіцяне і не переносити з понеділка на понеділок? Насправді дуже приємно. Тому поділюсь одним із секретів продуктивності — розкажу про «трекери звичок».

Спочатку розберемося, що таке трекер звичок. Це метод, який допомагає легко ввести нові дії у свою щоденну рутину. Трекери бувають найрізноманітніші: з їх допомогою можна відстежувати й кількість прочитаних книг, й стежити чи випиваєш щоденну норму води. 


5 переконливих причин, для чого потрібен трекер звичок у твоєму блокнотику

Трекер звичок — класно, бо…

  1. Це мотивація. Якщо ти вже витратила стільки часу на розграфлення та оформлення розвороту з потрібним трекером, то голос совісті просто не дозволить залишити його незаповненим. Трекер виступає таким собі зобов'язанням на папері або угодою з власною лінню. А вільна клітинка кидає виклик твоїй прокрастинації.
  2. Це постійний контроль за досягненнями. Знаю, що з часом забувається скільки зусиль та щоденної праці стоять за тим чи іншим досягненням. Трекер допомагає не опускати руки на шляху до поставлених цілей, а також працює нагадуванням. Погодься, приємно повертатися до старих розворотів і бачити наскільки прицільно ти дотримувалась наміченого плану. 
  3. Це справжнє задоволення від кожної відмітки «done». Навіть, якщо є невеличкі відступи чи пропуски — не думай себе картати. 
  4. Це нагорода за старання. Пам'ятаєш, як в дитинстві ти щиро раділа «зірочці» за успіх або «сонечку» в щоденнику. Ці символи були нагородою за старання. Трекер звичок працює за цією ж схемою, тільки тепер ти сама ставиш, клеїш чи малюєш позначки. 
  5. Це зосередження. Коли доводиться одночасно тримати в голові десяток рутинних завдань — в результаті ти не виконуєш жодного, принаймні регулярно. В кращому випадку тричі на місяць 50 сторінок прочитаєш та кілька днів підряд ранковою йогою займешся. Думаю, ти мене зрозуміла. Трекер потрібен, щоб не загубитися в вихорі справ. 
  6. Це прокачка самодисциплінованості. Трекер допомагає почати з малого для досягнення великих цілей. Адже щоденна 15-хвилинна ранкова зарядка в майбутньому переростає в гарне самопочуття та гнучке тіло. Класно ж.




Як перетворити заповнення трекера звичок на цікавий процес?


Хоча непередбачувані графіки вимкнення світла довели, що за кілька годин ти можеш встигнути все і навіть більше. Але традиційні методи підвищення продуктивності ніхто не скасовував. 

Тож, якщо досі не практикувала ведення трекера — раджу хоча б спробувати. 

Щоб трекер звичок у твоєму блокнотику не виглядав нудно і надто серйозно, обов'язково придумай творче оформлення. 

Спочатку варто визначитись, що саме ти хочеш:

  • Мати один єдиний розворот на місяць зі списком всіх звичок для відстежування. Такий трекер має вигляд величезної таблиці.
  • Розділити трекери за тематиками. Наприклад, відвести окремий розворот для відстежування кількості прочитаних сторінок на день, інший — для щоденних б'юті справ, наступний — для навчання і так скільки завгодно.


Для об'єднаного трекера можна обрати унікальний стиль, або ж оформити в загальному стилі блокнотика. А от з окремими трекерами ще цікавіше. На нашому сайті є стікерпаки на різноманітну тематику, спеціально створені для сторінок з трекерами. 

Окремого захоплення заслуговують стікери-галочки, які можна використовувати замість відміток. Бо клеїти мініатюрну наліпочку на місці виконаного завдання — це дійсно по-дитячому захопливо. 


До речі, придумала, як надихнути тебе хоча б на місяць спробувати вести трекер корисних звичок. З цією метою склала список популярних ідей для трекера серед моїх клієнточок. 


  • Відстежувати кількість прочитаних книг, переглянутих фільмів чи серіалів, відвіданих кінопрем‘єр чи театральних вистав. Обирай залежно від уподобань. 
  • Записувати обсяг нових вивчених слів англійською чи іншою мовою, яку плануєш удосконалити. 
  • Стежити за виконанням ранкової зарядки чи вправ для розслаблення, медитації, йоги. Тут також обираєш те, що більше до вподоби. 
  • Контролювати водний баланс. 
  • Відстежувати сон: можна відмічати дні, коли вдалось заснути до опівночі або записувати добову кількість сну в годинах.
  • Вести трекер фінансів: відслідковувати щоденні витрати чи поставити собі за мету щодня відкладати невелику суму. 
  • Трекер пробуджень, щоб виховати звичку вставати зранку. 
  • Трекер б‘юті рутини допоможе не забути нанести улюблену маску чи не полінуватися зробити масаж для обличчя. 
  • Трекер настрою для відслідковування самопочуття. 


Також хочу тобі порадити наші дизайнерські недатовані екопланувальники, котрі мають спеціально відведені розділи під трекер звичок. А кільцевий механізм блокнота дозволяє переміщати сторіночки так, як зручно саме тобі. Використай промокод eco-10 та отримай знижку на еко-планер і блоки для його наповнення  -10%.


Бери ідеї, адаптовуй під себе і користуйся в задоволення. І нехай планування з канцелярією від Ванільки перетвориться на улюблені веселощі. 

Поділитися у соц мережах

Залишити коментар

Коментарі (0)
Поділитися у соц мережах