Блог

Чому важливо підбивати підсумки року та будувати плани на 2023?
calendar26.12.2022
comments0
authorstickers-manager
shared

Не ставити життя на паузу — головний меседж 2022 року. І попри всі негаразди, повітряні та внутрішні тривоги, ми продовжуємо шукати нормальність та триматися за дрібниці, які дають відчуття комфорту та радості. Кажуть, що прості речі складаються у щось більше. Так само звичне планування може стати для тебе точкою опори та стабільності. А BuJo — острівцем затишку. Адже виконуючи звичні для тебе речі, натомість ти відновлюєш душевну рівновагу. Тож, не нехтуй правилом: проговорювати — важливо, а прописувати — ще краще і відведи у своєму планувальнику розворот для підбиття підсумків. Ось мінімум 3 причини, щоби підсумувати свої досягнення: 1. Спосіб зважено оцінити стан: перечитуючи список, зможеш побачити як змінилось твоє життя, в якій конкретно точці ти зараз знаходишся. 2. Відмінний варіант, щоби знайти нові ресурси: впевнена, що як тільки побачиш скільки всього вдалося досягти попри незгоди та складні обставини, твоя мотивація зашкалюватиме. 3.Метод рефлексії: заглянути в себе, оцінити власні бажання та пріоритети. Крім того, це ще одна можливість створити красивий тематичний розворот, який хотітиметься переглянути навіть через кілька років.

Як робити підсумки року, коли, на перший погляд, здається, що нічого хорошого не було?

Погортай свій щоденник. Впевнена, знайдуться моменти, які були приємними, ба навіть радісними. Життя має багато барв. Між сірим та чорним є цілий спектр яскравих кольорів, варто лиш їх помічати та відмічати. Підсумовуючи, не зациклюйся на речах, які не вдалося виконати, а хвали себе за кожну, навіть найдрібнішу справу, напроти якої вдалося поставити галочку. Також пропоную додати розділ «вдячності» у твій BuJo, актуально як ніколи. Навіть, якщо раніше ти не практикувала виділяти серед звичайних речей ті, які дарують відчуття радості, то цьогоріч багато хто несвідомо прийшов до такого роду медитації. Ми навчилися бачити важливі дрібниці, які раніше сприймалися як даність. Тому найкраще, що можна зробити — це зберегти дані емоції у стислій формі на сторіночках планувальника.

Писати від руки — важливо для твого ментального здоров‘я

«Ручне письмо має сильний зв’язок з рухами нашого серця». Щось є в цій фразі, правда? Папір та ручка можуть стати інструментом для самовираження чи ліками проти тривожності. А якщо додати трохи фантазії, кольорів та естетичних стікерів — заповнення улюбленого блокнота перетвориться на своєрідну арттерапію. Сучасні реалії такі, що коли залишаєшся без світла, та доволі часто і без зв‘язку, то заповнює безсилля. Психологи радять: як тільки відчуваєш, що емоції переповнюють — візьми ручку, улюблений записник і довір йому свої мрії та страхи. Записи від руки потрібні не тільки, щоб краще запам‘ятовувати інформацію (тут можна поностальгувати за школою та студентськими часами). Це чудовий метод, щоби відновити ресурс, побороти негативні емоції та покращити свій стан. Своєрідна розрядка, коли відключаєшся від реальності й заглиблюєшся у внутрішній світ. Ще одна рекомендація: для заземлення при тривозі та інтенсивних емоціях можна, ба більше, треба використовувати улюблений записник, який завжди з тобою. Наприклад: знайди якийсь орнамент і відтвори його. Змальовуючи візерунок, ти зосереджуєшся на механічній роботі й в результаті заспокоюєшся. Щиро раджу відвести декілька сторінок в BuJo для таких практик. А ще особиста рекомендація: в будь-якій незрозумілій ситуації — ліпи стікери. Звук, коли від‘єднуєш наклейку від основи, роздуми, де наліпка матиме кращий вигляд, складання в голові композиції майбутнього розвороту, та суцільне задоволення від процесу, коли переносиш картинку в реальність і бачиш результат — мій особистий релакс та варіант заспокоєння, коли емоції накривають з головою. Можна доповнити процес улюбленим фільмом чи музикою під настрій.


Поділитися у соц мережах

Залишити коментар

Коментарі (0)
Поділитися у соц мережах