Як методика ведення щоденника знайшла стільки поціновувачів по всьому світу? Та чому перша відеоінструкція від основоположника Bullet Journal набрала вже понад 10 млн переглядів? Бо ця система підходить практично всім. Унікальність в тому, що це максимально адаптивний та простий метод планування.
Bullet Journal придумав нью-йоркський дизайнер Райдер Керрол. Він перебрав весь свій досвід ведення паперового щоденника й виділив найефективніші способи організації простору в планері. Головне завдання системи — об'єднати планувальник для робочих завдань, цілей, повсякденних справ та особистий щоденник.
BUJO допомагає «налагодити» все так, щоб швидко та зручно записувати важливу інформацію: від переліку покупок до неймовірних ідей, які миттєво і неочікувано приходять в голову.
Переваги BUJO
- Все в одному місці. Не сотня нотаток в телефоні, часто з помилками та незрозумілими виправленнями Т9, а все структуровано та вдумливо записано;
- Приватне та робоче в гармонії. Завдяки спеціальним коротким позначкам — «індексам», ти можеш в тому самому планері, навіть на одній сторінці, записувати як завдання, що пов'язані з професійною діяльністю чи навчанням, так і особисті. Адже купити продукти на вечерю, зробити замовлення в улюбленому магазинчику, привітати подругу — така ж невіддільна частина твого дня, як і потреба вкластися в робочі дедлайни;
- Адаптивність. Bullet Journal — це інструмент, наче карта або голос з «Google Maps», він просто задає напрямок. А як саме оформляти: які розвороти важливі, а які — ні, створювати більш ілюстровані та заповнені сторінки чи чистий мінімалізм — все це вибираєш саме ти.
Загальні поради для ведення Bullet Journal
Що знадобиться?
- блокнот, стаття про вибір планувальника тут;
- ручка / лайнер / маркер.
Це обов'язковий мінімум. А якщо ти фанатієш від атмосферної та естетичної канцелярії — доповнюй список стікерами, кольоровими лайнерами, декоративним скотчем та іншими детальками.
Що всередині?
- розвороти на рік — зазвичай це календар з відзначеними важливими датами;
- розвороти на місяць — головна сторінка з назвою місяця, далі аркуші розділені на секції від 1 до 31, де записують плани та задачі, цілі на місяць;
- розвороти на кожен день — поточні справи та важливі нотатки;
- списки та трекери: настрою, прочитаних книг, переглянутих фільмів та серіалів, виконаних вправ, планів подорожей і.т.д;
- будь-які блоки, які будуть для тебе важливими та потрібними: сторінки, відведені для мотиваційних цитат, щоденника вдячності та іншого.
Використовуй крапки, кружечки, тире, трикутники, зірочки, та які завгодно маркери, щоб структурувати інформацію. Коли є бажання та час — додатково пронумеруй сторінки. Прості позначення, які ти пам'ятатимеш, допоможуть швидко візуально знаходити потрібну інформацію, наче фото в галереї телефону, що відмічене сердечком.
Почати легко: захват від вибору нового блокнотика, перші спроби оформлення, натхнення, коли переглядаєш скріни розворотів з соцмереж чи сайтів BUJO. А от продовжувати вести регулярно — значно складніше.
Часто фото нотатників з ідеальним леттерінгом та дизайнерськими ілюстраціями лякають початківців. Здається, що bullet journal замість того, щоб економити час, навпаки — забирає ще більше. Та це не зовсім так. Якщо ти рефлексуєш, придумуючи дизайн та вимальовуючи ілюстрації — це чудово. Хочеш красиві розвороти й витрачати мінімум часу? Більше користуйся наліпками та додатковою канцелярією.
Є спеціальні стікерпаки та стікербуки для планування: готові стрілочки, символи, надписи.
Взагалі, якщо ти любиш креативне оформлення, то стікери — твої друзі та помічники. Не дадуть закинути почате, бо рука сама тягнеться, щоб доповнити аркуш улюбленими ілюстраціями. Обирай справді класні, та якісні наліпки, на які буде не тільки любо дивитись, а й дуже приємно й зручно ними користуватись.
Ми так ретельно підходимо до вибору ілюстрацій для стікерів:
- щоб ти могла знайти малюнки в улюбленому стилі — співпрацюємо з декількома авторками;
- щоб раділа різноманіттю тематик — постійно оновлюємо асортимент, шукаємо нові ідеї, радимось з клієнтками під час вибору референсів.
А, так, як самі практикуємо креатив та творчість на сторіночках улюбленого планера — знаємо всі «підводні камені» й дбаємо про якість продукту та зручність в користуванні. Обираємо самоклейку оптимальної щільності, аби стікери легко клеїлись, добре тримались та мали гарний вигляд на аркушах, не перебивались на другу сторону і не потовщували сторінки.
Переходь до каталогу, щоб оцінити наші новиночки: сети тематичних наліпок для планування, скрапбукінгу, стікербуки на різні тематики та планувальники!