Чому система BUJO настільки популярна?
calendar18.01.2022
comments0 reviews
authorStickers Vanilka
shared

Як методика ведення щоденника знайшла стільки поціновувачів по всьому світу? Та чому перша відеоінструкція від основоположника Bullet Journal набрала вже понад 10 млн переглядів? Бо ця система підходить практично всім. Унікальність в тому, що це максимально адаптивний та простий метод планування.

Bullet Journal придумав нью-йоркський дизайнер Райдер Керрол. Він перебрав весь свій досвід ведення паперового щоденника й виділив найефективніші способи організації простору в планері. Головне завдання системи — об'єднати планувальник для робочих завдань, цілей, повсякденних справ та особистий щоденник. 

BUJO допомагає «налагодити» все так, щоб швидко та зручно записувати важливу інформацію: від переліку покупок до неймовірних ідей, які миттєво і неочікувано приходять в голову. 

Переваги BUJO

 • Все в одному місці. Не сотня нотаток в телефоні, часто з помилками та незрозумілими виправленнями Т9, а все структуровано та вдумливо записано;
 • Приватне та робоче в гармонії. Завдяки спеціальним коротким позначкам — «індексам», ти можеш в тому самому планері, навіть на одній сторінці, записувати як завдання, що пов'язані з професійною діяльністю чи навчанням, так і особисті. Адже купити продукти на вечерю, зробити замовлення в улюбленому магазинчику, привітати подругу — така ж невіддільна частина твого дня, як і потреба вкластися в робочі дедлайни;
 • Адаптивність. Bullet Journal — це інструмент, наче карта або голос з «Google Maps», він просто задає напрямок. А як саме оформляти: які розвороти важливі, а які — ні, створювати більш ілюстровані та заповнені сторінки чи чистий мінімалізм — все це вибираєш саме ти.

Загальні поради для ведення Bullet Journal

Що знадобиться?

 • блокнот, стаття про вибір планувальника тут;
 • ручка / лайнер / маркер.

Це обов'язковий мінімум. А якщо ти фанатієш від атмосферної та естетичної канцелярії — доповнюй список стікерами, кольоровими лайнерами, декоративним скотчем та іншими детальками.

Що всередині?

 • розвороти на рік — зазвичай це календар з відзначеними важливими датами;
 • розвороти на місяць — головна сторінка з назвою місяця, далі аркуші розділені на секції від 1 до 31, де записують плани та задачі, цілі на місяць;
 • розвороти на кожен день — поточні справи та важливі нотатки;
 • списки та трекери: настрою, прочитаних книг, переглянутих фільмів та серіалів, виконаних вправ, планів подорожей і.т.д;
 • будь-які блоки, які будуть для тебе важливими та потрібними: сторінки, відведені для мотиваційних цитат, щоденника вдячності та іншого.

Використовуй крапки, кружечки, тире, трикутники, зірочки, та які завгодно маркери, щоб структурувати інформацію. Коли є бажання та час — додатково пронумеруй сторінки. Прості позначення, які ти пам'ятатимеш, допоможуть швидко візуально знаходити потрібну інформацію, наче фото в галереї телефону, що відмічене сердечком.

Почати легко: захват від вибору нового блокнотика, перші спроби оформлення, натхнення, коли переглядаєш скріни розворотів з соцмереж чи сайтів BUJO. А от продовжувати вести регулярно — значно складніше.

Часто фото нотатників з ідеальним леттерінгом та дизайнерськими ілюстраціями лякають початківців. Здається, що bullet journal замість того, щоб економити час, навпаки — забирає ще більше. Та це не зовсім так. Якщо ти рефлексуєш, придумуючи дизайн та вимальовуючи ілюстрації — це чудово. Хочеш красиві розвороти й витрачати мінімум часу? Більше користуйся наліпками та додатковою канцелярією.

Є спеціальні стікерпаки та стікербуки для планування: готові стрілочки, символи, надписи.

Взагалі, якщо ти любиш креативне оформлення, то стікери — твої друзі та помічники. Не дадуть закинути почате, бо рука сама тягнеться, щоб доповнити аркуш улюбленими ілюстраціями. Обирай справді класні, та якісні наліпки, на які буде не тільки любо дивитись, а й дуже приємно й зручно ними користуватись.

Ми так ретельно підходимо до вибору ілюстрацій для стікерів: 

 • щоб ти могла знайти малюнки в улюбленому стилі — співпрацюємо з декількома авторками;
 • щоб раділа різноманіттю тематик — постійно оновлюємо асортимент, шукаємо нові ідеї, радимось з клієнтками під час вибору референсів.

А, так, як самі практикуємо креатив та творчість на сторіночках улюбленого планера — знаємо всі «підводні камені» й дбаємо про якість продукту та зручність в користуванні. Обираємо самоклейку оптимальної щільності, аби стікери легко клеїлись, добре тримались та мали гарний вигляд на аркушах, не перебивались на другу сторону і не потовщували сторінки.


Переходь до каталогу, щоб оцінити наші новиночки: сети тематичних наліпок для планування, скрапбукінгу, стікербуки на різні тематики та планувальники!


Поділитися у соц мережах

Залишити коментар

Reviews (0)
Поділитися у соц мережах